Praha, hlavní město, pražský, památky praha, pražská

Volný čas

ZOO Praha ve zkratce

Zahrada, která je pro veřejnost otevřena od roku 1931 na pravém břehu Vltavy v Tróji, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku. Od svých začátků se zaměřuje na chov koní Převalského, které s úspěchem vrací do volné přírody. Mezi další projekty patří ochrana goril nížinných. Více jak 4000 zvířat obývá plochu 60 ha a jsou soustředěna do vlastních pavilonů, jako je Africký dům, Indonéská džungle, Vodní svět, pavilon kočkovitých šelem, pavilon goril nebo pavilon pro slony a nosorožce. Zahrada je dobře dostupná MHD i vlastním automobilem, jako bezbariérový prostor nabízí skvělé poznání i využití volného času pro celou rodinu a má otevřeno po celý rok.

Kontakty:

U Trojského zámku 3/120
171 00 Praha 7
Tel.: 296 112 111

Botanická zahrada hl. m. Prahy ve zkratce

Zahrada, která se pro veřejnost otevřela v roce 1969 v Tróji v blízkosti zoologické zahrady, se rozkládá na ploše 47 ha. Z venkovní expozice je návštěvníky vyhledávaná japonská zahrada s asijskou florou a faunou, severní část zahrady s jedinečnou pivoňkovou loukou a naučná stezka Havránka. K exteriérům patří také vinice sv. Kláry, jejíž historie sahá až do 13. století a která ze zahrady dělá významného pěstitele pražského vína. Skleník Fata Morgana představuje ve třech částech tropickou faunu a akvárium. Botanická zahrada, která je otevřená denně po celý rok a dobře dostupná MHD i vlastním automobilem, pravidelně pořádá kulturní, vzdělávací a společenské akce.

Planetárium Praha

Planetárium Praha najdete v parku Stromovka, nedaleko vchodu do Výstaviště, za konečnou tramvajovou smyčkou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Odejít