Praha, hlavní město, pražský, památky praha, pražská

Letadlem

Letadlem

letiste-praha

Ruzyňské Letiště Václava Havla Praha (mezinárodní zkratka PRG) odbavuje více než 40 leteckých společností a stovku jejich destinací. Má tři terminály, z nichž Terminál 1 slouží především pro mezikontinentální lety, Terminál 2 pro přepravu mezi Schengenským prostorem a Terminál 3 je určen speciálům a soukromé dopravě. Na jakékoliv informace odpoví operátor na nonstop telefonní lince +420 220 111 888.

Do centra města, ležícího cca 10 km od letiště, se lze dostat jak městskou hromadnou dopravou: z letiště jezdí nízkopodlažní linka č. 119, z níž lze přestoupit do metra na trasu A ,linka č. 100, která jede do oblasti Zličína, kde je možný přestup na metro trasy B  a linka č. 179 jezdí do Nových Butovic. Autobusy nejezdí celou noc. Musíte počítat s tím, že vyjíždějí kolem páté hodiny ráno a končí kolem půlnoci. V noci pak letiště obsluhují linky č. 119 a 510, které mají půlhodinové intervaly.

Individuální dopravu zajišťují také vozy taxi parkující před odbavovacími halami s garantovanými cenami tak, že cesta do centra vyjde na 500-600 Kč, minibusy s kapacitou až 8 osob pak mají ceny rozlišené podle pásem. Více informací zde.

Parkování na letišti je možné krátkodobě před Terminálem 1 a 2 (15 minut  zdarma), v případě že se na letišti nezdržíte déle jak 2 hodiny, využijte parkoviště C se sníženým hodinovým tarifem. Letiště nabízí i dlouhodobé možnosti parkování.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Odejít