Praha, hlavní město, pražský, památky praha, pražská

JAK CESTOVAT PO PRAZE?

Zastávky Pražské integrované dopravy

Abyste se bezproblémově orientovali v systému MHD, v ulicích Prahy nebo v regionu, přinášíme Vám ukázku zastávek a vstupů do metra, které Vám jednoznačně usnadní jejich rozpoznání v ulicích města a v krajině.

  
vstup do stanice metrazastávka povrchové MHD

Správné používání jízdenky

Již zakoupenou jízdenku, ať už v jízdenkovém automatu, v novinovém stánku, či v infocentru, je nutné označit v tzv. označovači jízdenek. Bez řádného označení není totiž jízdní doklad platný. Označovače jsou umístěny u vstupů do metra, u lanové dráhy, na železničních nástupištích, v každé tramvaji a v každém autobusu MHD. Aby vaše jízdenka byla platná, musí být v tomto označovači ihned po nástupu či před nástupem do vozidla označena. Od okamžiku označení trvá časová platnost odpovídající hodnotě jízdenky. Při přestupu se jízdenka znovu neoznačuje, v případě opakovaného označení není jízdenka platná.

1) Pro správnou platnostjízdenky musí být jízdenkaoznačena v místě podnatištěnou šipkou.2) Jízdenku vložte do označovačeve směru natištěné šipky3) Na jízdence je vyznačenotarifní pásmo, datum a čas.

Bezbariérová doprava

Chcete pohodlně cestovat s vozíkem, kočárkem či obtížně chodíte do schodů? Nebojte. Pražská doprava se snaží maximálně přizpůsobovat své vstupy a přístupy tak, aby byla MHD dostupnější bez všelijakých překážek.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Odejít