Praha, hlavní město, pražský, památky praha, pražská

Praha přidá 155 milionů na mzdy pedagogů i asistentů

Hlavní město posílí mzdy pedagogů i asistentů pedagoga v mateřských a základních školách.

Ilustrační foto
29.duben 2017 – 12:30

Zastupitelstvo hlavního města Prahy na svém zasedání schválilo návrh na uvolnění celkem 155 milionů korun z rozpočtu určených na posílení mezd pedagogických i nepedagogických pracovníků a asistentů pedagoga v mateřských a základních školách. Peníze jsou určeny na období od ledna do srpna letošního roku. Uvedla to radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.

Pražské zastupitelstvo schválilo návrh na poskytnutí celkem 155 milionů korun městským částem hlavního města určených především na posílení mezd pedagogických i nepedagogických pracovníků a asistentů pedagoga na mateřských a základních školách v metropoli.

„Dlouhodobě usiluji o alespoň částečnou kompenzaci nízkých platů ve školství. Díky příspěvkům z rozpočtu hlavního města si například pedagogové na mateřských a základních školách měsíčně přilepší o 1.100 korun, na středních školách příspěvek činí 1.200 korun. Palčivým problémem jsou rovněž nízké odměny pro asistenty pedagoga, které tak školy jenom těžko shánějí na trhu práce. Proto musí každoročně hlavní město z vlastního rozpočtu mzdy asistentů dokrývat,“ vysvětlila radní hlavního města pro školství a evropské fondy Irena Ropková.

Kromě posílení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků pražského školství a asistentů pedagoga město finančním příspěvkem  zajistí bezproblémové fungování speciální péče v podobě speciálně-pedagogických, psychologických, logopedických a dalších služeb.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

Online filmy : online filmy

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Odejít